Menu

Jak dopasować długą suknię do figury?

Lipiec 26, 2014 - moda

Uroczystości i rozdania hollywoodzkich wyróżnień udowadniają, że elegancka, długa suknia pasuje każdej kobiecie, bez względu od sylwetki czy rozmiaru. Pokazujemy, jakie fasony sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia wygląda super na kobiecie o słusznym wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą zakładać ją w zestawie z butkami na wysokim obcasie. Obcasy powodują że prezentujemy się na wyższe, poza tym dodatkowo poprawiają wygląd sylwetki – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wypięta, co od razu wyszczupla talię.
Dziewczyny o figurze klepsydry powinny szukać modeli z gorsetem, który podkreśli klatkę piersiową oraz talię oraz wyeksponuje szczupłe ramiona. W tym wypadku super wyborem jest wydłużona suknia o syrenim kształcie, to znaczy dopasowana w okolicy bioder i ud dodatkowo rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju nagminnie zakładają dwie seksowne klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi tuszować szerokie biodra i potężne uda, tak więc długa suknia dla niej musi przypominać strój księżniczki z dopasowaną górą oraz pofałdowanym dołem. Posiadając tę sylwetkę unikaj kreacji formatu „beza”, bardziej odpowiednie będą modele z dołem w formacie trapezu czy litery A, które zamaskują dół i zrównoważą proporcje.
Nietęga dodatkowo potężna kolumna może sobie pozwolić na strój ze skosami oraz pokazującą dużo kilogramów, jednak by dodać mu krągłości, musi być uszyta z nieco grubszego oraz twardego materiału, który nada sylwetce formę, zamiast ściśle ją opinać. Dobrym wyborem byłaby suknia połyskująca albo wyszyta trójwymiarowymi deseniami.
Długa suknia dla kobiety o sylwetce jabłka powinna mieć -prosty lub nieco rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części figury gorset z odcięciem pod piersiami. W takim razie trzeba również szukać sukienek z głębokim dekoltem w kształcie litery V, który wizualnie wysmukla figurę.
tekst pobrany ze strony sukienki wieczorowe