Menu

Kupuj mądrze akcesoria skórzane.

Sierpień 1, 2014 - moda

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy łatwo dopasować do swoich preferencji zarówno ubrania, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Toteż tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności sprzedawców zdarza się różny, a w razie wielkich sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się okłamać – eko skóra ma swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za sto zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty także mogą sugerować, że zatuszowano użycie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy także widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy bardzo błyskawicznie się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna posiadać specyficzny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując kupna za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na opis towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wówczas, gdy wyrób ma jedynie jej niewielkie ilości.
Towar zrobiony z naturalnej skóry musi przetrwać latami, dlatego warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej